Enwa Water Technology AB

Vattenrening för Badhus & Spa

Vattenrening för offentliga badhus & spa

Komplett entreprenör för offentliga badhus, hotell pooler och SPA

Enwa har mer än 30 års erfarenhet av installationer och produkter för vattenrening för offentliga badhus, badanläggningar, hotell pooler och spa. Enwa hanterar alla former av entreprenader från tidiga skeden till injusterad och driftsatt badvattenrening. Allt sker egen personal för att säkerställa kvalité genom hela processen och även service. 

Vattenbehandling för badhus, hotell pooler och SPA

Som en heltäckande entreprenör fokuserar Enwa på kundens behov och vad de önskar uppnå med sin vattenrening för simbassänger, attraktioner, undervisnings bassänger mm.

Med egen personal har Enwa möjlighet att vara del av projekten från tidiga skeden till helt färdig och överlämnad anläggning. Stor focus ligger på entreprenörskapet för att driva projekten med en hög kvalité, genom hela processen. Enwa bygger den vattenreningsanläggning som beställaren efterfrågar eller önskar, och är opartisk gällande produkter eller tekniker.

Inget projekt är för litet eller för stort för Enwa:

  • Nybyggnationer
  • Renovering
  • Projektering
  • Projektledning
  • Montage
  • Konsultation
  • Service / driftoptimering
  • Reservdelar

Pågående och färdigställda projekt

Är ni intresserade av vilka projekt Enwa genomför just nu samt färdigställa projekt?

Nedan finns ett urval av pågående och avslutade projekt.

Vill ni veta mer om hur Enwa jobbar i projekt samt vad Enwa kan hjälpa er med. Kontaktar oss så berättar vi mer!

Vattenbehandling för simbassänger och spa

Utrustning för simabassänger

Kontakta oss och få rätt lösning för ditt vatten.

Enwa Water Technology AB
Importagatan 21
422 46 Hisings Backa
Telefon: +46 31 742 92 50
info@enwa.com

Få en snabb kontakt

Vårt team för Bad & Spa

Fredrik Lööf
Divisionschef
+46 10 484 93 51
fredrik.loof@enwa.com

Viktor Hindsfors
Projektledare
+46 10 484 93 76
viktor.hindsfors@enwa.com

Karl Strandberg
Projektledare
+46 10 484 93 46
karl.strandberg@enwa.com

Jimmy Häggqvist
Strategisk Verksamhetsutvecklare
+46 10 484 93 53
jimmy.haggqvist@enwa.com

Alexander Eriksson
CAD
+46 10 484 93 18
alexander.eriksson@enwa.com

Gustav Alnervik
CAD
+46 10 484 93 19
gustav.alnervik@enwa.com

Simon Smedberg
CAD
+46 10 484 93 54
simon.smedberg@enwa.com

Niklas Holmberg
CAD – konsult
+46 10 484 93 20
niklas.holmberg@enwa.com

David Hedram
Ledande montör
+46 10 484 93 56

Jens Wallen
Ledande montör
+46 10 484 93 57
jens.wallen@enwa.com

Jonas Andersson
Montör
+46 10 484 93 55

Jonas Jansson
Servicetekniker 
+46(0)10 484 93 33
jonas.jansson@enwa.com

Pierre Kryhl
Service- och eftermarknadsledare Södra
+46 (0)10 48 49 328
pierre.kryhl@enwa.com

Robert Heidari
Servicetekniker Södra
+46(0)76 125 31 39
robert.heidari@enwa.com

Torbjörn Karlsson
Servicetekniker 
+46(0)10 484 93 77
torbjorn.karlsson@enwa.com