Komplett entreprenör för installation av vattenrening till badanläggningar och SPA

Vi har mer än 30 års erfarenhet av installationer och produkter för offentliga badanläggningar. Vi hantera alla former av entreprenader från tidiga skeden till injusterad och driftsatt anläggning. Allt sker egen personal för att säkerställa kvalité genom hela processen. 

Offentliga badanläggningar & SPA

Som en heltäckande entreprenör fokuserar vi på kundens behov och vad de önskar uppnå med sin vattenrening för simbassänger, attraktioner, värmbassänger mm.

Med egen personal har vi möjlighet att vara del av projekten från tidiga skeden till helt färdig och överlämnad anläggning. Stor focus ligger på entreprenörskapet för att driva projekten med en hög kvalité, genom hela processen. Vi bygger den anläggning som beställaren efterfrågar eller önskar, och är opartisk gällande produkter eller tekniker.

Inget projekt är för litet eller för stort för oss:

  • Nybyggnationer
  • Renovering
  • Projektering
  • Projektledning
  • Montage
  • Konsultation
  • Service / driftoptimering
  • Produktförsäljning

Pågående och färdigställda projekt

Är ni intresserade av vilka projekt vi genomför just nu samt färdigställa projekt?

Nedan finns ett urval av pågående och avslutade projekt. Vill ni veta mer om hur vi jobbar i projekt samt vad vi kan hjälpa er med. Kontaktar oss så berättar vi mer.

Vattenbehandling för simbassänger och spa

Utrustning för simabassänger

Få en snabb kontakt

Vårt team för Bad & Spa

Fedrik Lööf
Divisionschef
+46 10 484 93 51
fredrik.loof@enwa.com

Mikael Dahlby
Projekteringsledare, Konstruktionschef
+46 10 484 93 58
mikael.dahlby@enwa.com

Viktor Hindsfors
Projektledare
+46 10 484 93 76
viktor.hindsfors@enwa.com

Karl Strandberg
Projektledare
+46 10 484 93 46
karl.strandberg@enwa.com

Jimmy Häggqvist
Strategisk Verksamhetsutvecklare
+46 10 484 93 53
jimmy.haggqvist@enwa.com

Magnus Eriksson
konstruktör
+46 10 484 93 20
magnus.eriksson@enwa.com

Alexander Eriksson
CAD
+46 10 484 93 18
alexander.eriksson@enwa.com

Gustav Alnervik
CAD
+46 10 484 93 19
gustav.alnervik@enwa.com

Simon Smedberg
CAD
+46 10 484 93 54
simon.smedberg@enwa.com

David Hedram
Ledande montör
+46 10 484 93 56

Jens Wallen
Ledande montör
jens.wallen@enwa.com
+46 10 484 93 57

Jonas Andersson
Montör
+46 10 484 93 55