Enwa Water Technology AB

Offentliga badbassänger & Spa

Några av våra projekt och referenser

Kristianstads badrike

Pågående

Vattenrening för 11 st system samt attraktioner.

Enwa har varit delaktiga från systemhandling till färdiga bygghandlingar. Nu pågår montage av och driftsättning är planerad till våren 2022

Tinnerbäcksbadet Linköping

Pågående

Vattenrening för 9 st system samt attraktioner.

Enwa har projekterat färdiga bygghandlingar, och nu pågår montage av vattenrening och driftsättning är planerad till våren 2022.

Hällefors nya simhall

Pågående

Vattenrening för 2 st system.

Enwa har projekterat färdiga bygghandlingar. Montage av vattenrening beräknas påbörjas under hösten 2021 och driftsättning är planerad till hösten 2022.

Köpings bad & sport

2018-2020

Vattenrening för 5 st system. samt attraktioner.

Sörredsbadet i Göteborg

2019-2020

Vattenrening för 1 st system.

Skepplanda Simhall i Ale Kommun

2018-2019

Vattenrening för 1 st system.

Maserhallen i Borlänge kommun

2018-2019

Vattenrening för 1 st system.

Hammarbadet i Göteborg

2018-2019

Vattenrening för 1 st system.

Stenungssund Arena

2016-2018

Vattenrening för 3 st system.

Få en snabb kontakt

Vårt team för Bad & Spa

Fedrik Lööf
Divisionschef
+46 10 484 93 51
fredrik.loof@enwa.com

Mikael Dahlby
Projekteringsledare, Konstruktionschef
+46 10 484 93 58
mikael.dahlby@enwa.com

Viktor Hindsfors
Projektledare
+46 10 484 93 76
viktor.hindsfors@enwa.com

Karl Strandberg
Projektledare
+46 10 484 93 46
karl.strandberg@enwa.com

Jimmy Häggqvist
Strategisk Verksamhetsutvecklare
+46 10 484 93 53
jimmy.haggqvist@enwa.com

Magnus Eriksson
konstruktör
+46 10 484 93 20
magnus.eriksson@enwa.com

Alexander Eriksson
CAD
+46 10 484 93 18
alexander.eriksson@enwa.com

Gustav Alnervik
CAD
+46 10 484 93 19
gustav.alnervik@enwa.com

Simon Smedberg
CAD
+46 10 484 93 54
simon.smedberg@enwa.com

David Hedram
Ledande montör
+46 10 484 93 56

Jens Wallen
Ledande montör
jens.wallen@enwa.com
+46 10 484 93 57

Jonas Andersson
Montör
+46 10 484 93 55