Enwa Water Technology AB

Våra projekt och referenser

Några av våra projekt och referenser

Drottninghögsbadet i Helsingborg

Pågående

Vattenrening för 3st system.

Enwa har projekterat färdiga bygghandlingar. Montage av vattenrening beräknas påbörjas under hösten 2022.
Driftsättning är planerad till våren 2023

Storviksbadet i Sandviken

Pågående

Vattenrening för 2st system.

Enwa har projekterat färdiga bygghandlingar.

Bålsta Simhall i Håbo

Pågående

Vattenrening för 3st system.

Enwa har projekterat färdiga bygghandlingar. Montage av vattenrening beräknas påbörjas under hösten 2022.

Paradiset i Örnsköldsvik

Pågående

Vattenrening för 1st system.

Enwa har projekterat färdiga bygghandlingar. Montage av vattenrening beräknas påbörjas under våren 2023.

Klarälvsbadet Deje i Forshaga

Pågående

Vattenrening för 3st system.

Enwa har projekterat färdiga bygghandlingar. Montage av vattenrening beräknas påbörjas under hösten 2022.

Infobric Hedenstorp 13 i Jönköping

Pågående

Vattenrening för 2st system.

Hällefors badhus

Pågående

Vattenrening för 2 st system.

Enwa har projekterat färdiga bygghandlingar. Montage av vattenrening beräknas påbörjas under hösten 2021 och driftsättning är planerad till hösten 2022.

Tinnerbäcksbadet i Linköping

Pågående

Vattenrening för 9 st system samt attraktioner.

Enwa har projekterat färdiga bygghandlingar, och nu pågår montage av vattenrening och driftsättning är planerad till våren 2022.

Kristianstads badrike

2019-2022

Vattenrening för 11 st system samt attraktioner.

 

Köpings bad & sport

2018-2020

Våra projekt och referenser

Vattenrening för 5 st system. samt attraktioner.

Sörredsbadet i Göteborg

2019-2020

Vattenrening för 1 st system.

Skepplanda Simhall i Ale

2018-2019

Vattenrening för 1 st system.

Maserhallen i Borlänge

2018-2019

Vattenrening för 1 st system.

Hammarbadet i Göteborg

2018-2019

Vattenrening för 1 st system.

Stenungssund Arena

2016-2018

Vattenrening för 3 st system.

Kontakta oss och få rätt lösning för ditt vatten.

Enwa Water Technology AB
Importagatan 21
442 46 Hisings Backa
Telefon: +46 31 742 92 50
info@enwa.com

Få en snabb kontakt

Vårt team för Bad & Spa

Fredrik Lööf
Divisionschef
+46 10 484 93 51
fredrik.loof@enwa.com

Viktor Hindsfors
Projektledare
+46 10 484 93 76
viktor.hindsfors@enwa.com

Karl Strandberg
Projektledare
+46 10 484 93 46
karl.strandberg@enwa.com

Jimmy Häggqvist
Strategisk Verksamhetsutvecklare
+46 10 484 93 53
jimmy.haggqvist@enwa.com

Alexander Eriksson
CAD
+46 10 484 93 18
alexander.eriksson@enwa.com

Gustav Alnervik
CAD
+46 10 484 93 19
gustav.alnervik@enwa.com

Simon Smedberg
CAD
+46 10 484 93 54
simon.smedberg@enwa.com

David Hedram
Ledande montör
+46 10 484 93 56

Jens Wallen
Ledande montör
jens.wallen@enwa.com
+46 10 484 93 57

Jonas Andersson
Montör
+46 10 484 93 55

Pierre Kryhl
Service- och eftermarknadsledare Södra
+46 (0)10 48 49 328
pierre.kryhl@enwa.com

Robert Heidari
Servicetekniker Södra
+46(0)76 125 31 39
robert.heidari@enwa.com

Jonas Jansson
Servicetekniker 
+46(0)10 484 93 33
jonas.jansson@enwa.com